Zakopane co warto zobaczyć

Zakopane co warto zobaczyć

Miejscowość ta jest idealnym punktem wypadowym w Tatry oraz miejscem, które przyciąga miłośników sportów zimowych. Zakopane co warto zobaczyć.
Tu przez cały rok można miło i przyjemnie spędzać wolny czas, a liczne atrakcje sprawiają, że nie tylko miłośnicy aktywnego wypoczynku poczują się tu doskonale.
Zakopane to idealne miejsce na wczasy dla tych, którzy chcą poznać piękno góralskiej architektury, zwiedzić ciekawe muzea oraz miło spędzić czas przy góralskiej muzyce.

Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?
Na pierwszy rzut oka ciężko jest wskazać ponieważ ilu gości w tej cudownej miejscowości tyle wskazań miejsc do odwiedzenia w pierwszej kolejności.
Zakopane może się pochwalić Krupówkami i pięknymi willami, będącymi unikalnymi przykładami zakopiańskiego stylu w budownictwie.
W czasie wycieczki po tym mieście warto też odwiedzić Muzeum Tatrzańskie.
Zajrzeć do Galerii Hasiora oraz odwiedzić willę, w której tak często gościł Kornel Makuszyński.

Zakopane może się też pochwalić takimi ciekawostkami, jak słynna Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jaszczurówce.
Kolejnym miejscem są bez wątpienia słynne skocznie narciarskie, znane jako miejsce organizacji wielu ważnych krajowych jak i międzynarodowych zawodów sportowych.
W czasie wycieczki po stolicy Podhala warto też odwiedzić tak ciekawy punkt, jakim jest Toporowa Cyrhla.
Kto wczasy w górach chce sobie urozmaicić degustacją lokalnych przysmaków, ten z pewnością chętnie zajrzy do bacówki w Witowie.