Zakopane – najpiękniejsze miasto Polski

Zakopane – najpiękniejsze miasto Polski

Co rocznie przybywa do Zakopanego aż ok. 3 milionów turystów chcących zwiedzić, to piękne miasto oraz zapoznać się z jego kulturą i zwyczajami.

Zakopane jest położone pod samymi Tatrami, w Rowie Podtatrzańskim, co jest jego kolejnym atutem, gdyż turyści mają niedaleko do przeróżnych szlaków Tatrzańskich, które zachwycają swoja przyrodą, zarówno fauną jak i florą.

Dolina Białego, Dolina Stążyska, Dolina Małej Łąki, Giewont, Kasprowy Wierch, Morskie Oko, Schronisko PTTK ”Murowaniec”, Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów, to jedne z najbardziej znanych i lubianych przez turystów miejsc, które trzeba odwiedzić będąc w Zakopanem.

To piękne miasto słynie również z bogatej kultury i sztuki, pod koniec XIX wieku Zakopane zostało wielkim ośrodkiem kulturalnym Polski, zjeżdżały oraz zamieszkiwały tutaj sławne postacie takie jak Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski, Henryk Sienkiewicz, Kazimierz Przerwa-Tetmajer oraz wielu innych.

Mieści się tutaj wiele muzeów, galerii sztuk, sanatoria, domów wypoczynkowych, pięknych willi w stylu zakopiańskim, kolejek linowych…i oczywiście są Krupówki, które przez cały rok tętnią życiem i przyciągają bogactwem przeróżnych sklepów i kramików.

Nie można też nie wspomnieć o Wielkiej Krokwi, na której co roku odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich, na które ściągają z całej Polski rzesze kibiców, którzy podczas zawodów przezywają niesamowite emocje.

Zakopane jest miastem, które odwiedzają turyści z całego świata, przez cały rok, gdyż jest tutaj co robić nie tylko wtedy, kiedy jest ładna pogoda, ponieważ nawet w czasie deszczu można wybrać się do niezliczonych muzeów Zakopiańskich, sklepików, karczm, w których grają kapele góralskie, zwiedzić wille.

Natomiast zimą jest szaleństwo na stokach narciarskich, których tutaj nie brakuje, liczne szkoły jazdy narciarskiej, na desce przyciągają żółtodziobów aby nauczyć się jeździć na stokach i pokochać również tę porę roku, która w Zakopanem jest piękna.